Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych - Szkoła Podstawowa

Ważna informacja!

Informujemy, że kontynuowany jest „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego” na lata 2023-2025. Informacje o realizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego programie znajdują się pod adresem https://umwd.dolnyslask.pl/zdrowie/profilaktyka/psychiatria-dzieci-i-mlodziezy/.

Do programu zgłaszać się mogą dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat zamieszkujące Województwo Dolnośląskie. Zgłoszenia może dokonać rodzic lub opiekun prawny zaniepokojony zachowaniem swojego dziecka. Zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu infolinii 800 805 600 lub pod adresem e-mail razemlatwiej@cogitozdrowie.pl
Uczniowie, zgłoszeni do programu, objęci będą wsparciem psychologicznym (spotkania diagnostyczne i spotkania wspierające), a koordynatorzy regionalni pozostaną z nimi w stałym kontakcie, służąc pomocą w poruszaniu się między poszczególnymi poziomami pomocy psychologiczno-psychiatrycznej.
Zakwalifikowane do programu dziecko otrzymuje wsparcie psychologiczne w czasie oczekiwania na wizytę w poradni.