12 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Portu w Ścinawie, zorganizowanym w ramach projektu Poznaj z nami swoją Krainę Łęgów Odrzańskich!
Celem wyjazdu było poznanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Odry .Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach , które łączyły naukę z aktywnym wypoczynkiem.
Brali udział w aktywnościach edukacyjnych, takich jak rozwiązywanie zagadek przyrodniczych, rebusów i quizów. Dzięki temu poszerzyli swoją wiedzę na temat przyrody doliny Odry .
Wyjazd był również doskonałą okazją do integracji uczniów, rozwijania umiejętności współpracy oraz budowania relacji rówieśniczych. Nie zabrakło czasu na wspólne rozmowy, relaks na świeżym powietrzu i ognisko, które sprzyjało miłej atmosferze oraz wspólnemu spędzaniu czasu.










