DZIEŃ STRAŻAKA - Szkoła Podstawowa

Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą.

W maju jest wyjątkowe bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka ( 4 maja).

W tym roku co prawda nie mogły odwiedzić pobliskiej Straży Pożarnej, ale obejrzały krótki film o zawodzie strażaka.

Zanim jednak to nastąpiło dzieci zdobyły nowe wiadomości na ten temat: wysłuchały wiersza o strażaku z pozycji: Kim będę w przyszłości oraz piosenek: Kto pracowicie spędza czas i popularnej piosenki z bajki Strażak Sam.

Bawiły się także w zabawę orientacyjno- porządkową: Jechać! Gasić!. Kolorowały również sylwetę tego cudownego, dziecięcego bohatera.

Z okazji „Dnia Strażaka” pragniemy złożyć wszystkim strażakom słowa podziękowania za codzienne realizowanie zadań.
Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.