AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA - Szkoła Podstawowa

    • Kontrast
    • Czcionka

Witam w szkole podstawowej. Telefon do nas: 76 831 76 37, nasz adres email: szkola@przedmoscie.edu.pl

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu w roku szkolnym 2020/2021 uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”,  obejmującym tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
Zajęcia prowadzone były przez pedagoga szkolnego przy współpracy z wychowawcą klasy. Dzieci, poza ciekawymi materiałami opracowanymi przez organizatorów programu: kartami pracy, grą planszową, filmikami edukacyjnymi, również w sposób praktyczny ćwiczyły bezpieczne zachowania w domu, podczas pobytu w szkole i przy przechodzeniu przez jezdnię, udzielanie pierwszej pomocy czy dowiadywały się, jak być odpowiedzialnym w internecie i dbać o własny wizerunek w sieci.
Zajęcia zakończyły się Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa, do którego przystąpił każdy uczeń, uzyskując wysokie wyniki.
Program skierowany był również rodziców, którzy poinformowani zostali o tym, jak wspierać swoje dzieci w bezpiecznych zachowaniach na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie. Wspierali oni także dzieci w wypełnianiu Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa.
Uwieńczeniem programu było wręczenie dyplomów dla uczniów klasy I, uczestniczących w programie, oraz certyfikatu dla szkoły potwierdzającego udział szkoły w Programie.

Pozostałe projekty i pogrogramy w których szkoła bierze udział

Logo kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Kampania 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Logo akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Logo programu - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akcja - Akademia Bezpiecznego Puchatka
Logo akcji - Młodzi głosują.
Młodzi głosują - Centrum Edukacji Obywatelskiej
Logo akcji - Młodzi głosują.
Szkoła pamieta - ogólnopolska akcja MEN
Logo akcji - Młodzi głosują.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Back to top