DBAJ O HIGIENĘ CYFROWĄ! - Szkoła Podstawowa

    • Kontrast
    • Czcionka

Witam w szkole podstawowej. Telefon do nas: 76 831 76 37, nasz adres email: szkola@przedmoscie.edu.pl

29.10.2021r. uczniowie klasy VII, VIIIa I VIIIb uczestniczyli w warsztatach z zakresu higieny cyfrowej. Warsztaty poprowadził dr Maciej Dębski – socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG.  Głównym tematem  warsztatów były  uzależnienia od internetu i smartfona wśród dzieci i młodzieży. Skuteczna profilaktyka w tym zakresie zależy od świadomości wszystkich uczestników procesu wychowania i edukacji, dlatego ważne jest edukowanie całej społeczności szkolnej. Uczniowie dowiedzieli się:

Jakie są objawy nadużywania internetu i smartfona? Dlaczego nadużywanie internetu i smartfona ma negatywny wpływ na wyniki w nauce, pracy oraz na nasze relacje? Co zrobić, aby używanie smartfona i internetu było bezpieczne i przynosiło nam korzyści? Jak dbać o higienę cyfrową?
Świat nowych technologii ciągle się zmienia i stawia nowe wymagania. Mamy nadzieję, że skuteczna profilaktyka pomoże w uniknięciu zagrożeń związanych z uzależnieniem, a także przyczyni się do rozsądnego korzystania z zasobów internetowych. 

Pozostałe projekty i pogrogramy w których szkoła bierze udział

Logo kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Kampania 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Logo akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Logo programu - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akcja - Akademia Bezpiecznego Puchatka
Logo akcji - Młodzi głosują.
Młodzi głosują - Centrum Edukacji Obywatelskiej
Logo akcji - Młodzi głosują.
Szkoła pamieta - ogólnopolska akcja MEN
Logo akcji - Młodzi głosują.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Back to top