HOKUS-POKUS... ANDRZEJKI - Szkoła Podstawowa

Dziś cień wosku Ci ukaże, co Ci życie niesie w darze…..

Andrzejki są obchodzone w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Trudno ustalić, gdzie po raz pierwszy pojawiły się Andrzejki. Wiadomo, że od XII wieku były dość popularne głównie w Europie Środkowej i Zachodniej, ale także w krajach śródziemnomorskich.

Obecnie Andrzejki są obchodzone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – niezależnie od stanu cywilnego. Wróżby są traktowane jako zabawa i większość osób traktuje je z przymrużeniem oka.

Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów naszej szkoły do zabawy z wróżbami. Uczniowie mogli poznać imię przyszłego męża/ żony, dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości oraz jakie przygody czekają ich w najbliższym czasie.