INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 - Szkoła Podstawowa

    • Kontrast
    • Czcionka

Witam w szkole podstawowej. Telefon do nas: 76 831 76 37, nasz adres email: szkola@przedmoscie.edu.pl

Dziś, o godzinie 8.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II zabrzmiał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego.

            Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny wraz z Panią Dyrektor Elżbieta Smorczewską serdecznie przywitali wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły, życząc samych sukcesów, wielu powodów do uśmiechu, a przede wszystkim zdrowia. Podczas uroczystości Pani Dyrektor przedstawiła nowych pracowników, wychowawców klas oraz projekty, w których w tym roku szkoła bierze udział.

Pierwszy z projektów dedykowany jest dla uczniów klas I-III – „Umiem Pływać”. Drugi, to ogólnopolski projekt „Dostępna szkoła”. „Dostępna szkoła” to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał. To miejsce, w którym każdy uczeń, każdy nauczyciel oraz rodzic może uczestniczyć w życiu szkoły, bez względu na ograniczenia wynikające z posiadanej niepełnosprawności czy specjalnych potrzeb. W najbliższych 3 latach nasza szkoła będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostaną zniesione bariery architektoniczne, a zamontowana winda umożliwi całej społeczności szkolnej swobodnie poruszać się po trzech kondygnacjach naszego budynku. Na cel przebudowy Gmina Głogów otrzymała wsparcie finansowe wysokości 1 300 000 zł.

1 września był wyjątkowy dla naszych 45 przedszkolaczków, którzy wypoczęci z uśmiechem na twarzy przekroczyli próg naszej szkoły, ale również dla „świeżo upieczonych” uczniów, którzy przeszli pasowanie na „Pierwszoklasistę”. Aktu tego dokonała Pani dyrektor w obecności rodziców, którzy nie kryli wzruszenia. Każdy uczeń otrzymał legitymację, dyplom, a od Pana Wójta pamiątkowe książki i słodycze.

Podczas apelu Pani dyrektor wręczyła nagrody jubileuszowe dla pracowników z wieloletnim stażem. Za 35 lat pracy nagrodę otrzymały dwie nauczycielki: Pani Joanna Flak i Pani Aldona Schulz-Łukaszczyk. Pamiątkowy dyplom otrzymał również Pan Leszek Nawrocki za 30 lat pracy, a Pani Marzena Dziewienis za 20 lat.

Pozostałe projekty i pogrogramy w których szkoła bierze udział

Logo kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Kampania 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Logo akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Logo programu - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akcja - Akademia Bezpiecznego Puchatka
Logo akcji - Młodzi głosują.
Młodzi głosują - Centrum Edukacji Obywatelskiej
Logo akcji - Młodzi głosują.
Szkoła pamieta - ogólnopolska akcja MEN
Logo akcji - Młodzi głosują.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Back to top