Kampania społeczna "Usta-Pysk" - Szkoła Podstawowa

Nasza szkoła przyłączyła się do społecznej kampanii #USTA-PYSK. Na wszelki wypadek dowiedzieliśmy się co zrobić, gdy zdarzy się sytuacja awaryjna – pies połknie drobny przedmiot, kot zakrztusi się kawałkiem jedzenia, albo świnka morska nagle przestanie oddychać. Jak zrobić sztuczne oddychanie, czy masaż serca zwierzakowi? My to już wiemy!😎Pomysłodawcą akcji jest nastoletnia pisarka i podróżniczka Nela Mała Reporterka, która na początku roku w Australii ratowała koale z terenów spalonych przez pożary. W czasie tych akcji, uświadomiła sobie, jak ważne jest szerzenie wiedzy o udzielaniu pomocy przedweterynaryjnej zwierzętom dzikim, ale również i domowym.