Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - Szkoła Podstawowa

dyrekcja czytająca łamańce językowe
Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ustanowiony został nie po to, by uczcić nasz język ojczysty, czyli naszą umiłowaną polszczyznę, tylko po to, byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych.
Wiemy, że nasz język jest jednym z najtrudniejszych i w związku z tym zadania, które postawiły przed nami nasze panie polonistki nie były łatwe. Zmagaliśmy się z różnymi wyzwaniami: poprawną pisownią, zawiłościami ortograficznymi, gramatyką, wypowiedziami pisemnymi, czytaniem ze zrozumieniem. Najwięcej zabawy i śmiechu przysporzyło czytanie i powtarzanie łamańców językowych, które rozpoczęła nasza Pani Dyrektor, a kontynuowali najodważniejsi. Najbardziej wytrwali mogą liczyć na dodatkowe bardzo dobre i celujące oceny z języka polskiego.
Mogliśmy również grać, a także uczyć się gry w scrabble, do czego zachęcamy całe rodziny.
Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość narodową!