MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU - Szkoła Podstawowa

Kochani Odbiorcy,
w ubiegłym roku szkolnym o tej samej porze uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolonatriusza.

W tamtym czasie nikomu z nas nawet przez myśl nie przeszło, że za rok będziemy spotykać się głównie online, podczas pracy zdalnej. Obecnie żyjemy w czasach bardzo niestabilnych i niespokojnych, dla wielu osób wręcz „trudnych do zniesienia”.

Miliony ludzi, w tym osoby starsze dzieci i młodzież doświadczają tzw. „zmęczenia pandemią”. Odczuwają oni apatię, brak motywacji i przedłużającą się niepewność. W takiej właśnie sytuacji POJAWIAMY SIĘ MY, WOLONTARIUSZE. Staramy się wszelkimi możliwymi i bezpiecznymi sposobami, docierać do jak największej liczby osób, które potrzebują pomocy.

Ze swojej strony zachęcamy WSZYSTKICH do zachowywania dystansu społecznego, ale nie TOWARZYSKIEGO.
Utrzymujmy kontakt z przyjaciółmi, pomagajmy sobie nawzajem oraz innym przez komunikatory internetowe, rozmowy telefoniczne, mejle i SMS-y. Zwracajmy się do siebie, jeśli mamy zły dzień. Zauważajmy drugiego człowieka, nie tylko siebie. Zróbmy coś miłego dla członka rodziny, przyjaciela, kogoś smutnego, a od razu polepszy się nastrój i nam, i tym osobom.

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza do obejrzenia nagranego filmu oraz prezentacji.
Materiały dostępne w linkach poniżej:

Tego szczerze wszystkim życzą koordynatorzy oraz wolontariusze aktywnie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu.
SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU:
1. Zofia Kacała, kl. IV