Mistrzynie Polski w Modern Ju-Jitsu - Szkoła Podstawowa

zawody judo
Z dumą informujemy, że nasze uczennice Lena Kosmala z klasy IV i Hania Rembowska z klasy V zostały zwyciężczyniami w Mistrzostwach Polski Modern Ju-Jitsu Dzieci i Młodzików.
Obie dziewczynki trenują w Głogowskim Klubie Judo i Ju-Jitsu dwa razy w tygodniu. Nie byłoby sukcesów gdyby nie praca trenerów:
p. Dariusza Bochniarza, p. Pauliny Juras, p. Adama Juras, p. Angeliki Listwan oraz p. Roberta Studennego.
Judo to sport, który uczy samodyscypliny, skupienia, koncentracji, kształtuje charakter młodego człowieka- dodają. Hania i Lena tłumaczą, że trenując judo rozwijają swoją sprawność fizyczną, uczą się kontrolować swoje ciało, wzmacniają psychikę i nabierają pewności siebie. A ta cecha z pewnością przydaje się w życiu. Ponadto systematyczne treningi dostarczają zdrowego ruchu oraz przyczyniają się do prawidłowego wzrostu. Dodatkowo judo jest jednym z najbezpieczniejszych sportów na świecie wśród wszystkich sportów sztuk walki. Swoje zamiłowanie do tego sportu Hania odziedziczyła po tacie, dziadku Dariuszu Bochniarzu, który jest trenerem judo- oraz cioci Angelice Listwan- Mistrzyni Polski w judo i wice mistrzyni w ju-jitsu. Lenka zaś po swoich rodzicach. Mama Agnieszka gra w siatkówkę a tata Konrad jest trenerem piłki nożnej Gwardii Białołęka- klasa A.
Dziewczynki, oprócz systematycznej pracy i regularnych treningów wyjeżdżają na obozy sportowe: zimowo-letnie, gdzie poza wypoczynkiem zgłębiają tajniki sztuki walki i doskonalą swoje umiejętności.
Lena w chwili obecnej przygotowuje się do zdobycia swojego pasa, zaś Hania po 6 miesiącach solidnego treningu została szczęśliwą posiadaczką żółtego!

Życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów i zdobywania kolejnych medali!!!