Narodowe Święto Niepodległości - Szkoła Podstawowa

    • Kontrast
    • Czcionka

Witam w szkole podstawowej. Telefon do nas: 76 831 76 37, nasz adres email: szkola@przedmoscie.edu.pl

Narodowe święto niepodległości

11-tego listopada 2023r. obchodzimy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Data 11-sty listopada 1918 roku to symbol walki o wolność, symbol wiary, nadziei, honoru, zwycięstwa i miłości do ojczyny.
W myśl słów Marszałka Józefa Piłsudskiego naszą powinnością jest pamiętać o trudnej historii:
„Naród, który nie szanuje swojej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości.”
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się niezwykle wzruszający koncert, podczas którego głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju uczciliśmy walczących o naszą wolność.
Wszyscy uczniowie oraz najmłodsi – przedszkolaki zaświadczyli, że nie ustajemy w byciu Polakami pamiętając o swojej tożsamości. Spełniając swoją powinność zaprosiliśmy wszystkich do wysłuchania i przyłączenia się do koncertu w hołdzie Niepodległej Polsce podczas którego nie zbrakło wzruszających pieśni o trudnej historii oraz piosenek o Polsce.
Dziś po raz kolejny nasza szkoła odpowiedziała również na zaproszenie do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy na dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób przyłączyliśmy się do innych społeczności szkolnych we wspólnym świętowaniu.

Pozostałe projekty i pogrogramy w których szkoła bierze udział

Logo kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Kampania 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Logo akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Logo programu - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akcja - Akademia Bezpiecznego Puchatka
Logo akcji - Młodzi głosują.
Młodzi głosują - Centrum Edukacji Obywatelskiej
Logo akcji - Młodzi głosują.
Szkoła pamieta - ogólnopolska akcja MEN
Logo akcji - Młodzi głosują.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Back to top