NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Szkoła Podstawowa

10 listopada cała społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi świętowała obchody 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Święto niezwykle ważne dla wszystkich Polaków.
Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce swoje życie. Obchody 11 listopada to oddanie hołdu wielkim, często bezimiennym bohaterom w postaci pamięci minionego czasu. To nasz obowiązek jako Polaków i ludzi szanujących wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Przyłączając się do akcji Szkoła do Hymnu wszyscy odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.
W scenerii pięknej dekoracji starsi uczniowie przedstawili żywą lekcję historii o trudnym czasie odzyskiwania przez nasz kraj niepodległości. Występujący prezentując swoje talenty artystyczne zabrali widzów w podróż w przeszłość poprzez inscenizację „Pisk białego orła” przypominającą burzliwą historię naszego kraju i walkę Polaków w drodze do upragnionej niepodległości.
Hołd naszej ojczyźnie złożyli również najmłodsi śpiewając piosenki „Jestem Polakiem, „Kto ty jesteś” oraz „Kocham Polsko”.
Przekazywane treści i pieśni pozwoliły widzom głęboko przeżyć to ważne święto.
Akademia została przygotowana przez panią Joannę Fudali (reżyseria, scenografia, muzyka) oraz panią Małgorzatę Zacharzewską (nagłośnienie, scenografia).