Ogólnopolska akcja „NARODOWE CZYTANIE" w naszej szkole - Szkoła Podstawowa

    • Kontrast
    • Czcionka

Witam w szkole podstawowej. Telefon do nas: 76 831 76 37, nasz adres email: szkola@przedmoscie.edu.pl

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promowaniem literatury narodowej. 2 września włączyliśmy się do 11. jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie przeczytali balladę „Powrót taty” z podziałem na role, z książką w ręku. W celu zwiększenia siły przekazu, uczniowie wcielili się w role przedstawionych postaci i ekspresywnie zaprezentowali utwór, wykorzystując przy tym różne rekwizyty.  Naszym celem było stworzenie atmosfery sprzyjającej uruchomieniu wyobraźni przez uczniów, tak aby jak najpełniej mogli przeżyć treść czytanych słów. Na początku dokonano krótkiego wprowadzenia w klimat dzieła oraz umożliwiono zapoznanie się z tekstem listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji.
Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele.

Pozostałe projekty i pogrogramy w których szkoła bierze udział

Logo kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Kampania 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Logo akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Logo programu - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akcja - Akademia Bezpiecznego Puchatka
Logo akcji - Młodzi głosują.
Młodzi głosują - Centrum Edukacji Obywatelskiej
Logo akcji - Młodzi głosują.
Szkoła pamieta - ogólnopolska akcja MEN
Logo akcji - Młodzi głosują.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Back to top