Pasowanie na czytelnika - Szkoła Podstawowa

    • Kontrast
    • Czcionka

Witam w szkole podstawowej. Telefon do nas: 76 831 76 37, nasz adres email: szkola@przedmoscie.edu.pl

9 grudnia 2022r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Dzieci zapoznały się z regulaminem wypożyczalni, zasadami korzystania z biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek. Pierwszoklasiści w obecności KRÓLOWEJ  KSIĄŻKI,CALINECZKI, KOPCIUSZKA , KOTA W BUTACH    i CZERWONEGO KAPTURKA złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym zapewnili, że będą czytać i dbać o udostępnione im książki. Zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników.

 Niezwykłą pamiątką tych chwil – oprócz dyplomów i zdjęć – była „wyprawka czytelnicza” w postaci przygotowanych specjalnie dla pierwszoklasistów książek (wysyłanych do szkół od 2020 roku przez Instytut Książki). Wraz z Instytutem Książki chcemy tym samym zaprosić uczniów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

  Po uroczystości , na uczniów klasy pierwszej czekała kolejna niespodzianka- wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przedmościu. Uczniowie zwiedzili bibliotekę ,następnie udali się do Pracowni Orange i świetlicy środowiskowej , gdzie odbyło się pasowanie na czytelnika . Były również  ciekawe zajęcia plastyczne – dzieci wykonywały świąteczne renifery. Każdy uczestnik otrzymał zestaw upominkowy.

 Życzymy pierwszoklasistom wytrwałości w tej zabawie , bo przecież cytując polską noblistkę Wisławę Szymborską „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Pozostałe projekty i pogrogramy w których szkoła bierze udział

Logo kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Kampania 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Logo akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Logo programu - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akcja - Akademia Bezpiecznego Puchatka
Logo akcji - Młodzi głosują.
Młodzi głosują - Centrum Edukacji Obywatelskiej
Logo akcji - Młodzi głosują.
Szkoła pamieta - ogólnopolska akcja MEN
Logo akcji - Młodzi głosują.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Back to top