Podróże z klasą - Szkoła Podstawowa

podróże z klasą

Dnia 8-9.10.2024r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Wrocławia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą ,,Podróże z klasą” dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili MovieGate – Muzeum światowego kina w Podziemiach Placu Solnego. Mieli okazję podziwiać kolekcję unikatowych elementów scenografii, rekwizytów i kostiumów z najpopularniejszych produkcji filmowych. Wiele emocji i zaskoczenia wywołały również widowiskowe pokazy Szalonego Naukowca, w których braliśmy udział. W Laboratorium zobaczyliśmy ciekawe doświadczenia przy użyciu ciekłego azotu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest ciekły azot i czym właściwie jest temperatura oraz jak wyczarować własną chmurę i suchy deszcz. Z kolei w drugim dniu wycieczki udaliśmy się do Muzeum Iluzji. Uczniowie wykonywali zadania interaktywne, takie jak rysowanie światłem, tworzenie cieni czy wyjątkowe przeżycia w świecie do góry nogami. Interaktywne eksponaty okazały się bardzo ciekawe, a uczniowie z chęcią oddali się zabawie.