POMOC ZUZANNIE WARDYŃSKIEJ - Szkoła Podstawowa

    • Kontrast
    • Czcionka

Witam w szkole podstawowej. Telefon do nas: 76 831 76 37, nasz adres email: szkola@przedmoscie.edu.pl

Zuzia mieszka w Starych Serbach, ma 6 lat. Jest radosnym dzieckiem, którego wszędzie jest pełno. Jest zawsze uśmiechnięta, pełna energii otwarta i koleżeńska. Jest oczkiem w głowie swoich rodziców i wszystkich bliskich oraz wzorem do naśladowania dla młodszego brata.

Przed majówką, Zuzię zaczęła boleć główka. Po konsultacji z pediatrą, trafiła do szpitala, gdzie wykonano badanie tomografem komputerowym, które wykazało zmiany w mózgu Zuzi. Majówkę, Zuzia rozpoczęła już w Przylądku Nadziei, gdzie rezonans magnetyczny nie tylko potwierdził zmiany w głowie ale i wykazał dodatkowe w rdzeniu kręgowym. Diagnoza była przerażająca: złośliwy nowotwór układu nerwowego.

Od tego momentu, Zuzia rozpoczęła dramatyczną walkę z chorobą. W ciągu jednego tygodnia przeszła operację wstawienia zastawki w głowie, która odprowadza płyn mózgowo-rdzeniowy, operację wycięcia części nowotworu, dostała ataku epileptycznego, oraz przeszła niezliczoną liczbę badań.

Badanie wycinka guza potwierdziło najgorsze obawy. U Zuzi rozpoznano Medulloblastomę, czyli Rdzeniaka Zarodkowego. W klasyfikacji WHO, dotyczącej stopnia złośliwości nowotworów ośrodkowego układu nerwowego, przypisano mu IV, czyli najwyższy spośród wyróżnianych stopni złośliwości. Jest to nowotwór niebezpieczny i agresywny.

Obecnie Zuzia przechodzi pierwszy cykl chemioterapii. Już teraz wiemy, że leczenie oraz rehabilitacja, którą Zuzia będzie musiała przejść po leczeniu będzie długa i kosztowna. Dlatego już teraz uruchamiamy tę zbiórkę aby nasza kochana księżniczka mogła dalej cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem.

ZUZIA, NIE DOŚĆ, ŻE ZACHOROWAŁA NA AGRESYWNĄ FORMĘ NOWOTWORU, TO JESZCZE OKAZAŁO SIĘ, ŻE MA DOŚĆ RZADKĄ GRUPĘ GRWI, KTÓRA JEST JEJ W TEJ CHWILI POTRZEBNA. TAK WIĘC JEŻELI JESTEŚ SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM GRUPY KRWI AB RH- LUB INNEJ GRUPY RH-, MOŻESZ POMÓC W NAJBLIŻSZYM PUNKCIE KRWIODAWSTWA Z PRZEZNACZENIEM DLA ZUZANNY WARDYŃSKIEJ, KTÓRA PRZEBYWA W PRZYLĄDKU NADZIEI WE WROCŁAWIU. JEŻELI NIE POSIADASZ TEJ GRUPY KRWI, MOŻESZ POMÓC INNYM.

Pozostałe projekty i pogrogramy w których szkoła bierze udział

Logo kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Kampania 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Logo akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Logo programu - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akcja - Akademia Bezpiecznego Puchatka
Logo akcji - Młodzi głosują.
Młodzi głosują - Centrum Edukacji Obywatelskiej
Logo akcji - Młodzi głosują.
Szkoła pamieta - ogólnopolska akcja MEN
Logo akcji - Młodzi głosują.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Back to top