"Popołudnie z książką w naszej szkole - Szkoła Podstawowa

    • Kontrast
    • Czcionka

Witam w szkole podstawowej. Telefon do nas: 76 831 76 37, nasz adres email: szkola@przedmoscie.edu.pl

W środę 16 marca w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Popołudnie z Książką”. Tym razem owe popołudnie wypełniły nam dwie lektury: „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy oraz „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Był to wyjątkowy czas bowiem bardzo kreatywnie spędzony. Asystowały nam kredki, flamastry, nożyczki, kolorowe kartki, kleje, ołówki i wiele innych akcesoriów. Wszystkie działania osładzaliśmy smacznym poczęstunkiem i oprawialiśmy dobrą muzyką.
Uczniowie klas czwartej i piątej tworzyli labooki, czyli interaktywne prace wypełnione rysunkami, wycinankami, harmonijkami, kopertami w wersji mini, które wypełnione były wiadomościami na temat lektur. Dzieciom nie brakowało pomysłów. Rysowały portrety postaci oraz autorów książek. Z pasją wycinały chmurki z ciekawostkami. Tworzyły koperty origami, w których ukrywały wiadomości o lekturach. 
 Trudno wymienić wszystkie działania, których podjęli się nasi uczniowie, aby stworzyć wyjątkowe labooki. Wykazali się przy tym zaangażowaniem, pomysłowością i bardzo dobrą znajomością lektur. Dzięki nim uczniowie wszystkich klas będą mieli szansę przypomnieć sobie omawiane lektury, dobrze się przy tym bawiąc. 

Pozostałe projekty i pogrogramy w których szkoła bierze udział

Logo kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Kampania 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Logo akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Logo programu - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akcja - Akademia Bezpiecznego Puchatka
Logo akcji - Młodzi głosują.
Młodzi głosują - Centrum Edukacji Obywatelskiej
Logo akcji - Młodzi głosują.
Szkoła pamieta - ogólnopolska akcja MEN
Logo akcji - Młodzi głosują.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Back to top