“PROGRAM DLA SZKÓŁ” – informacja dla rodziców i uczniów - Szkoła Podstawowa

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przedmościu w roku szkolnym 2021/2022 po raz kolejny realizuje program „Program dla szkół”, dzięki któremu uczniowie z klas I-V otrzymują bezpłatne porcje warzyw, owoców i mleka.

Prosimy rodziców o zapoznanie się z przygotowanymi informacjami dostępnymi na załączonym plakacie.

CZY RODZICE WSZYSCY WIEDZĄ CO ICH DZIECI W SZKOLE JEDZĄ?
Wiedzę na temat zdrowego odżywiania dzieci czerpią najczęściej ze: szkoły (82%) i od rodziców (74%). Dopiero na dalszych miejscach są książki (47%), radio i telewizja (29%), internet i reklama (22%).

Dlatego Rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na to, co dzieci zabierają do szkoły, co w niej jedzą i czy nie przynoszą jedzenia z powrotem do domu.

Zachęcamy do śledzenia wraz z dziećmi przygód Chrumasa i jego przyjaciół – bohaterów serialu animowanego „Pamiętnik Chrumasa” dedykowanego zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Link do filmu „Pamiętnik Chrumasa”: https://youtu.be/tKQnfXzOaHk