Święto Patrona Szkoły św. Jana Pawła II - Szkoła Podstawowa

Święto Patrona szkoły

Patron naszej szkoły- Jan Paweł II jest dla nas autorytetem w codziennym życiu. Staramy się odkrywać i rozumieć głębię Jego nauki. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów.

18 października, jak co roku uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczysty apel, podczas którego obejrzeliśmy wirtualny dom- muzeum w Wadowicach, uczennice zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne grając na flecie, organach oraz skrzypcach. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II ” Barkę”.

W tym dniu oprócz uroczystego apelu uczniowie naszej szkoły mieli przygotowane zajęcia związane z postacią św. Jana Pawła II, klasy I-III ułożyły z puzzli 3d makietę Watykanu, klasy starsze krzyżówki, rebusy oraz wykreślanki.

Niech jego miłość pozostanie dla nas drogowskazem naszego życia!!!