ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - Szkoła Podstawowa

W dniu 18 października obchodziliśmy Dzień Patrona. To święto całej społeczności szkolnej, to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem szkoły, którym jest św. Jan Paweł II.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Lilianny Oling oraz p. Tomasza Królikowskiego przygotowali bogaty program artystyczny.

Przed rozpoczęciem uroczystości poczet sztandarowy wniósł sztandar i wszyscy obecni odśpiewali hymn szkoły. Pani Dyrektor Elżbieta Smorczewska zapaliła okolicznościową świecę papieską. Przygotowany występ był po to, aby uczcić naszego Patrona i skłonić nas do refleksji i wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze pozostanie w naszej pamięci wzorem do naśladowania.

Na koniec proboszcz ksiądz Wojciech Ratajewski podziękował za tak barwny występ artystyczny i odniósł się do słów, które padły podczas uroczystości.

Mieć za Patrona św. Jana Pawła II to wielki zaszczyt, który zobowiązuje, a zarazem pomaga w każdych łatwych i trudnych momentach naszego życia.