SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO - Szkoła Podstawowa

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła odpowiedzialna cyfrowo”.

To długofalowy projekt dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce, którego głównym celem jest praca zmierzająca do przygotowania uczniów, nauczycieli i rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci oraz  poszukiwania równowagi między światem cyfrowym i rzeczywistym. Projekt ma na celu podniesienie świadomości o bezpiecznym i higienicznym korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz wzbudzanie wśród uczniów, rodziców
i nauczycieli zachowań prospołecznych przygotowujących  do wyzwań współczesnego świata.

Podczas realizacji projektu będziemy rozwijać 7 obszarów Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo:

1. Dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o nowych technologiach
    i problemach wynikających z ich nadużywania.
  2. Kreatywne i bezpieczne włączenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w proces edukacji.
  3. Podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci.
  4. Wspólne wypracowanie i wdrażanie zasad używania zasobów sieci na terenie szkoły.
  5. Tworzenie kultury świadomego bycia poza siecią.
  6. Nauka kompetencji przyszłości.
  7. Realizacja projektów odpowiedzialnych społecznie.

O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco.

Już dziś jednak zapraszamy do zapoznania się z zasadami higieny cyfrowej:

10 zasad higieny cyfrowej: