Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej - Szkoła Podstawowa

Dzisiaj, 1 września, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny 2022/2023. Uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie zaprzysiężeni i przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

Uczennice z klasy III, VI oraz VII przestawiły krótką inscenizację z której płynie przesłanie: NASZA SZKOŁA – NASZ DRUGI DOM.
    Zastępca Wójta Gminy Głogów p. MARTA VAŠIČEK serdecznie gratulowała pierwszoklasistom, a pozostałym uczniom życzyła owocnej współpracy oraz satysfakcji z podejmowanych zadań.

Po części oficjalnej głos zabrała nasza pani Dyrektor – Elżbieta Smorczewska, która wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości, zdrowia oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

“Aby była szkoła, gdzie się uczyć chce,

aby tak uczyła, że się dużo wie,

by serdecznie w progach swych witała nas,

nie szczędząc miłych słów witała was.

By się można śmiać,

gdy chce się bardzo śmiać,

by swobodnym być,

niczego się nie bać.