Wycieczka do Poznania zrealizowana w ramach projektu: „Poznaj Polskę” - Szkoła Podstawowa

22 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Poznania zrealizowanej w ramach projektu: „Poznaj Polskę”.Uczestnicy rozpoczęli wycieczkę od zwiedzenia PALMIARNI POZNAŃSKIEJ, w której mieliśmy okazję poobcować z roślinnością, którą znamy tylko z nazwy lub naszych mini hodowli domowych. Najwięcej emocji dostarczyła uczniom wizyta w ROGALOWYM MUZEUM. Jest to miejsce przybliżające najważniejsze poznańskie tradycje w formie kameralnych, swobodnych pokazów na żywo. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się skąd pochodzi kształt rogala świętomarcińskiego, jakie są tajniki jego szlachetnej receptury, a nawet sami brali udział w wypieku pod okiem Rogalowego Mistrza. Opowieści okraszone były zwrotami z poznańskiej gwary z duża dawką humoru:).Ostatnim punktem programu był obiad w restauracji Pizza Hut.Wyjazd stał się okazję do poznania miasta ważnego w dziejach Polski. Dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.